Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Anketní otázka

Ing. Patrik Nacher - provozovatel www.silnicnizakon.cz a tisk. mluvčí Národní rady zdravotně postižených

12.08.2007 - 00:00   |   Michal Burda   |   komentářů (2)

1)      Vím o Vás, že za rok najezdíte poměr dost kilometrů. Povězte mi Váš osobní názor na situaci na českých silnicích před a po zavedení novely zákona č. 361 / 2000 (dále jen nového silničního zákona).

Mám z toho smíšené pocity. Na jedné straně to opravdu na našich silnicích vypadalo, a dnes někdy i vypadá, dosti hrůzně. Agresivita některých řidičů mě opravdu zaráží. A myslím tím nejen způsob jízdy, ale také reakce na další účastníky provozu - troubení, nadávání, vyhrožování. Na druhé straně zase není možné za řešení situace považovat zákon, který pronásleduje i slušné řidiče či se soustředí na banální záležitosti. Přísnost je správná, ale je jí třeba zaměřit na ty, kteří jsou pro své okolí nebezpeční. Zároveň je třeba tuto problematiku řešit komplexněji – nejen trestat řidiče, ale také zlepšit stav našich silnic, vybavenost policie a její profesionální úroveň. Bez toho je to jen poloviční řešení, lidé jsou vystresovaní a navíc se zvyšuje pravděpodobnost korupce.

 

2)      Souhlasíte s věčnými kritiky zákona, kteří neustále vykřikují jak je vše špatně a celý zákon se musí zrušit nebo jste zastáncem zákona?

Jak jsem napsal u předešlé otázky - jsem v zásadě pro, aby se zákon v některých bodech zpřísnil a rozumný bodový systém považuji za relativně velmi dobrý nástroj. Nejsem kritik všeho a za každou cenu. Věci jako body za nesvícení bych ale vypustil, stejně tak, jako je mi blízká myšlenka na zvýšení počtu bodů z 12 na 18.

 

3)      Co říkáte na myšlenku zvýšení povolené rychlosti na dálnicích na 160 km/h?

Vzhledem ke stavu našich dálnic na straně jedné a vozového parku na straně druhé to nepovažuji za dobrý nápad ve správný okamžik. Spíše jsem proto, aby policie, když na dálnici měří rychlost, se soustředila na ty úseky, které jsou nebezpečné a nikoliv, že se zaměří na místa, která vyloženě vybízejí k rychlejší jízdě. Dále by se mělo něco udělat s předjížděním kamionů a autobusů, rozšířením jízdních pruhů apod.

 

4)      Myslíte si, že ODS dokáže upravit zákon opravdu podle skutečných potřeb nebo jde jen o populistický krok?

Věřím tomu, že široká diskuse veřejnosti a odborníků pomůže k tomu, aby se politici věnovali těm okruhům, které je opravdu třeba změnit. A je po volbách, takže věřím v jejich selský rozum, není potřeba se přetahovat o hlasy voličů.

 

5)      Jaký je Váš názor na kamionovou dopravu? Souhlasíte např. se zákazem předjíždění kamionů?

Myslím si, že to určité řešení je, samozřejmě to není možné vytrhnout z kontextu. Všechna podobná opatření s sebou nesou důsledky, se kterými je třeba počítat.

 

6)      Co říkáte na tvrdé sankce při zastavení na místě pro invalidy?

Nesouhlasím s tím a jako tiskový mluvčí Národní rady zdravotně postižených, která je zastřešující organizací pro tuto komunitu lidí, vím o čem mluvím. Jednou věcí je, že je nutné velmi důsledně chránit všechna vyhrazená místa (místa pro handicapované) a to pod kuratelou vysoké pokuty. Mimochodem to je to, o čem jsem mluvil v souvislosti s agresivitou řidičů – v tomto případě jde o bezohlednost nejvyššího kalibru. Druhou věcí ale je, přijít za tento přestupek o řidičský průkaz. To je trest příliš tvrdý a může mít za následek jednu nebezpečnou věc, a to, že obrátí většinovou společnost proti lidem se zdravotním postižením. Zákon by neměl rozdělovat společnost a v tomto případě by to hrozilo. I zde platí, že je třeba rozlišovat. Něco jiného je stání na konkrétním vyhrazeném místě pro konkrétní auto a něco zcela jiného je krátké zastavení na jednom z dvaceti vyhrazených míst u hypermarketu, kdy řidič neopustí vozidlo a v případě potřeby může okamžitě odjet.

Ing. Patrik Nacher - provozovatel www.silnicnizakon.cz a tisk. mluvčí Národní rady zdravotně postižených

železni?ní doprava v. okresu ostrava- karviná

dobrý den pane ing nevím na koho se mám obrátit již 4-tým rokem jsem na inv.vo...

Vzájemná výměna odkazů s webem silnicnizakon.cz

Dobrý den, měla bych zájem o vzájemnou výměnu odkazů s Vašim webem silnicniza...

Diskutovat

Doporučujeme

Oznámkujte tento článek

Hodnoťte prosím jako ve škole
1 - nejlepší, 5 - nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.89