Mediální svět   |   Bankovní poplatky   |   Nová banka   |   Moje poplatky   |   Vstřícná banka   |   Digitaiment   |   Silniční zákon.cz   |   Poplatkožrout   |   Děkuji.eu

Anketní otázka

Ing. Miloslav Vlček (ČSSD) - předseda Poslanecké sněmovny ČR

31.07.2007 - 14:17   |     |   komentářů (2)

1) Co říkáte na novelu SZ jako takovou? Jak ji hodnotíte, jaké máte výhrady a připomínky?

 

Novela není podle mého názoru úplně taková, jak bych si ji já osobně představoval. Myslím si, že je potřeba se spíše ještě zamyslet nad možnostmi „výchovy“ řidičů. Právě chování řidičů nemůže zákon okamžitě a efektivně změnit. V zahraničí například fungují tzv. „testové“ jízdy, při kterých mají řidiči možnost si vyzkoušet, jak se jejich auto chová při smyku a nebo v různých kritických situacích, na které mohou na svých cestách narazit.

 

2) V médiích se objevila informace o tzv. tajných bodech (např. při měření stacionárním radarem). Myslíte, že koalice dokáže prosadit úpravu a zlepšení podobných problémů?

 

Co se týče stacionárních radarů myslím si, že v nevýhodě jsou zejména řidiči ve velkých městech, kde je koncentrace takových radarů větší. Jinak nevím, jak chce koalice úpravu prosadit, když původní zákon pochází z dílny ministra KDU-ČSL.

 

3) Změnil se Váš styl jízdy po zavedení novely nebo jste se také "otrkal" jako již velké množství řidičů?

 

Bohužel od doby, kdy platí bodový systém, jsem za volantem téměř neseděl. Ze zákona mám přiděleného řidiče.

 

4) Co si myslíte o přidání pravomoci městské policii?

 

Neschvaluji, aby městská policie měla téměř stejné pravomoci jako policie státní. Je to přece proti duchu prvotního zřízení městské policie, která se má starat hlavně o pořádek ve městech a ne se věnovat v některých případech pouze řidičům a zlepšovat tak svůj rozpočet. Míjí se to podle mne záměrem, kdy strážníci jsou ve městech přece proto, aby chránili obyvatele, udržovali pořádek apod.

 

5) Jaký máte názor na myšlenku zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na dálnici

(160 km / h)?

 

Zatím ještě tuto myšlenku nepodporuji, protože si myslím, že například dálnice D1 není rozhodně ve všech svých úsecích na takovou rychlost konstruována a to dokonce ani na současných 130 km/h. Pokud by to bylo možné, tak bych tento problém vyřešil v některých úsecích značkami povolující rychlost vyšší.

Ing. Miloslav Vlček (ČSSD) - předseda Poslanecké sněmovny ČR

Pane předsedo PS.ČR.

Byl bych rád,kdybyste panu Paroubkovi přednesla interpletoval moji žádost před p...

co je vam dotoho

Pane Vlčku Vy chcete zakázat kouření za volantem.Co je Vám vubec dotoho,radši se...

Diskutovat

Doporučujeme

Oznámkujte tento článek

Hodnoťte prosím jako ve škole
1 - nejlepší, 5 - nejhorší.

1 2 3 4 5
Celkové hodnocení:   2.93